Kuidas paremini hoida UV-tasapinnalise printeri otsikut

- Dec 28, 2018-

Pärast tasapinnalise printeri kasutamist pika aja jooksul, staatilise elektri tõttu, võivad tekkida printimispunktid, purunenud juhtmed, ebaselged ja muud vead. Sel juhul on vaja kasutada prindipea puhastamise meetodit, et lahendada tasapinnalise printeri tint. Seetõttu on tindi õige valimine ja düüsi õige hooldamine probleemid, mida iga UV-tasapinnalise printeri kasutajad ei saa ignoreerida, mistõttu tindi valimine on hoolduspihustite jaoks kõige olulisem valik.

23

Tavaliselt määrab tindi kvaliteet välja prinditud kujutise kvaliteedi ja määrab otsiku eluea. Oluline on teada, et UV-tasapinnalise printeriga trükivärvid on väga keerulised valmistamiseks ning nii kiire kuivatamise kui ka aeglase kuivatamise võimalused on olulised.

Teine on teha seadme ja düüsi hooldustööd: düüsid blokeerivad kõige tõenäolisemalt pihustusava pikema trükiaja, tindi ebaõige kasutamise või pikaajalise kasutamise tõttu. Düüsi valmistamise protsess on hea, kuid struktuur ei ole keeruline. Trükivahendiga otseselt kokkupuutuv lennuk ei ole täis paljusid pisikesi ümmarguseid auke ja otsik on ühendatud tindikassetti sisestatud otsikuga ja jääb tihti otsikust pihustusava ja düüsiava ümber. Äärmiselt tugev tooner või lisandid,

Niikaua kui need toonerid ja lisandid eemaldatakse, võib prindipea jätkata tavalist printimist.

UV-lameekraaniga printerite puhul , mida kasutatakse pikka aega (nt rahvuspüha puhkus), on kõige parem puhastada UV-tasapinnalise printeri kogu tindi etteandesüsteem puhastusvahendiga, et vältida düüside avade ummistumist.

Enamik mahavõtetavatest düüsidest on lihtsalt blokeeritud ja võimelised töötama ning neid saab lihtsalt loputada. Tavapärase printimise kerge ummistumise, kuid löögi või värvide puudumise või suure eraldusvõimega kujutiste hägususe korral lahendatakse see tavaliselt UV-tasapinnalise printeriga kaasas oleva düüside puhastamise programmiga.

28-5

Tuleb siiski märkida, et kui tekib kerge pihusti leke või halb värvus, tuleb puhastusprotseduuri kasutada võimalikult kiiresti.

Masina printimise ajal täidab masin tihti tindi või puhastab pihustusava, kuid trükiefekt on ikka veel halb või otsik on tõsiselt blokeeritud, masinat ei saa tindiga täita või UV-libisev printer keeldub töötamast , saab kasutada ainult käsitsi puhastamise meetodit.

Kuigi käsitsi puhastamise meetod ei ole keeruline, ei tohiks puhastuste arv olla liiga sagedane, sest otsik tuleb lahti võtta.

Käsitsi puhastamise meetodis kasutatakse süstalt ja kummist toru, puhastuslahust, umbes kümnekordset suurendusklaasi, kõva plasti nuga jms.

Pärast düüsi eemaldamist kasutage otsakuga blokeeritud düüsi hoolikalt leidmiseks suurendusklaasi ja seejärel kasutage süstalt puhastuslahuse süstlasse. Vajadusel kasutage pihusti küljele jäägi kraapimiseks kõva plastist noa. Olge ettevaatlik, et mitte kasutada elektroodi selle kasutamisel.