Kuidas säilitada UV-tindiprinteri otsikut

- Jan 10, 2019-

On hästi teada, et otsik on uv tindiprinteri kõige olulisem osa. Selle hooldus on eriti oluline. Täna peab ettevõte jagama teiega hooldusvajadust kõigis aspektides.

Pärast seadme paigaldamist ja düüsi hooldust teostatakse seadme käivitamisel

Selleks, et düüsid siseneksid headesse tööolukordadesse, siis enne seadme ametliku tootmise alustamist tuleb kindlasti printida mõned pildid nii palju kui võimalik 1 ~ 2 päeva jooksul. Pilti saab kõige paremini kasutada CMYK 4 värvides ja pildil. C, M, Y ja K värviribad lisatakse mõlemale küljele, et tagada, et neli düüsi on alati tindiprinteri olekus.

28-2

Leiti, et otsik oli veidi blokeeritud

1. Pärast seda, kui on leitud, et düüsi ummistus on kerge, vajutage nuppu PAUSE, et printimise peatada kõhklemata. Seejärel kasutage pihustiga pihustit või käsitsi paigaldatavat õhupumpa, et pihustit pritsida. Pärast puhastamist kasutage plastiktrükipudelit. Pihustage puhastuslahust pihusti pinnale, et puhastada jääktint .

Märkus: Ärge kasutage manuaalse õhupumba kasutamisel liigset jõudu, vastasel juhul on düüsi liigse surve tõttu kahjustatud.

2 on väga oluline, et düüsi õigeaegne ja otsustav ja põhjalik käsitsemine on veidi blokeeritud, et hoida düüsi pika printimise ajal hästi töökorras!

3. Lisaks on vaja ka hoolikalt kontrollida düüsi seisundit ja selgitada välja düüsi ummistumise põhjus.

Kui düüside ummistus esineb tihti printimise ajal

1. Vajutage PAUSE nuppu, et peatada tindiprinteri töö, seejärel vajutage nuppu PURGE, et nina liiguks vasakpoolseimale puhastuspositsioonile.

2. Hoidke seadme võimsus avatud olekus ja eemaldage vedeliku taseme anduri signaaliliin, mis ühendab subtindi mahuti pea juhtpaneeliga.

3. Eemaldage tindi etteandetoru (sekundaarse tindimahutist) otsikust ja seejärel kasutage düüsi puhastamiseks spetsiaalset puhastusvahendit klaasist süstlaga. Meetod: Kasutage 40 ml puhastuslahust iga 10 minuti järel, iga 3 kuni 4 korda.

4. Sisestage tindikasseti ja taseme anduri signaaliliin pärast puhastamist uuesti ja jätkake eelnevalt peatatud prinditööd.

 

Kuidas hoida otsikut pärast igapäevast tööd

Kui kõik prinditööd on lõpetatud iga päev, et pihustid oleksid heas töökorras ja vältida lahusti aurustumise tõttu pihustite ummistumist, kasutage hoolduseks järgmisi meetodeid ja laske seadmel öösel viibida.

 

1. Lülitage seadme toide välja, puhastage niisutav käsn spetsiaalse puhastusvahendiga ja valage seejärel puhastuslahus käsnale.

2. Liigutage käsiosa parempoolsesse puhastusjaama tagasi ja siduge otsik tihedalt niisutavale käsnale.

3. Hoidke see olek, et seade jääks üleöö.

 

Kui ülaltoodud töötlemismeetod ei ole efektiivne või ei mõjuta hetkel

1. Valage puhta klaasist mahutisse (näiteks keeduklaasi) sobiv kogus spetsiaalset puhastuslahust ja seejärel asetage see otsikule ja sukeldage seejärel düüsi põhi 2-3 mm võrra. Seejärel pitseerige klaasanum plastikpakendiga (tuhavastane). Rohkem kui üks päev. (Märkus: Ärge puudutage düüsi ülaosas asuva signaaliliidese puhastusvedelikku, kuna see kahjustab düüsi.)

2. Pärast düüsi ligunemist valage printeri pihustipuhastisse sobiv kogus spetsiaalset puhastuslahust, seejärel kastke düüsi põhi puhastuslahusesse umbes 2–3 mm, seejärel käivitage puhastusvahend ja valige spetsiaalne pihusti puhastaja. Ultraheli puhastusvahendeid tuleb pihustite kahjustamise vältimiseks rangelt kontrollida. Märkus: Ärge kasutage puhastusvahendit kauem kui kolm korda.

3. Kasutage klaasist süstalt, et eraldada 40 ml spetsiaalset puhastuslahust ja süstida see tindi etteande tuubi liidesest düüsi ülaosas. Pöörake tähelepanu pihustist pihustatud veejoone olekule. Kui kõik veejood on sirged, tähendab see, et puhastamine on tõhus. Võib jätkata kasutamist (eeldus: ahel ja piesoelektrilised kristallid on puutumata), kui veel on vesiliini aevastamist, peate tegema 2 või 3 korda vastavalt teisele ja kolmandale astmele.

 

Lõpuks, kui tegemist on kevadfestivaliga ja teiste pühadega, siis eeldatakse, et seadmed on mõne päeva jooksul kasutamata.

Düüsis olev tint tuleb puhastada, vastasel juhul kuivab düüsis olev tint lahusti aurustumise tõttu, mis võib isegi põhjustada düüsi pöördumatut kahjustust. Töötlemisviis on järgmine:

1. Lülitage masin välja, liigutage masina pea vasakpoolseimale puhastusasendile ja asetage korrosioonikindel anum düüsi alla, et hoida puhastusjäätmeid.

2. Kasutage klaasist süstalt, et ekstraktida või vahetult valada tint alammahutisse, seejärel pesta alampaak spetsiaalse puhastuslahusega.

3. Eemaldage tindi etteandetoru (sekundaarse tindimahuti) otsikust ja kasutage seejärel klaasist süstalt, et eraldada düüsi puhastamiseks 40 korda spetsiaalset puhastuslahust. Lõpuks ärge puhuge otsikust puhastusvedelikku. Ärge jätke pihustisse piisavalt puhastusvedelikku, sest puhastuslahus võib düüsi niisutada.

4. Pange töödeldud pihusti puhtasse ja korrosioonikindlasse mahutisse ja pitseerige see (on hea kasutada kilet). Seda saab hoida umbes 1 kuu. Kui soovite seda pikka aega säilitada, pöörake kindlasti pitsatile tähelepanu. Kui puhastuslahus on kuiv, kahjustab see otsikut.

Ülaltoodud on mõned põhioskused, mida kogenud insenerid teiega jagavad. Loodan, et igaüks saab koguda ja teha häid ennetustöid, maksimeerida masina elu ja saada endale suuremat kasu.