UV LED tindi tehnoloogia

- Dec 17, 2018-

UV LED tindi tehnoloogia on kõrge kvaliteediga trükkida polümeersed nano-tindiga mis kõvaks ultraviolettkiirguse mõjul.


Enne tulekuga UV LED tehnoloogia, täisvärvides pildid olid talletasid läbipaistev isekleepuv film, mis oli hiljem "valtsitud" jäik materjal. See meetod oli olulisel määral väärtus ja esteetiline kaebuse, kuid aja jooksul kohaldada pilt tuhmunud ja paisutatud baasi film. Seetõttu huvitav tindiprinterite film projekteerimise meetod seisukohast ei ole saanud otse jaotus.


Õnneks progress ei seisa paigal ja täna UV LED tehnoloogia on jõudnud film, mis võimaldab teil rakendada pilt otse jäik substraat, mööda vahe media inkjet asendada. Pildid saadud UV LED tehnoloogia osutus palju heledam kui nende eelkäijad "film" ja omandanud kõrgetasemelise kaitse läbipõlemine. Tindiprinteri printimise kvaliteet on jõudnud täiesti uuele tasemele.


Mitte ilma lõkse. Selline atraktiivne nii mahlane UV LED pilte ei tahtnud kindlaks klaas, peeglid, harjatud metallist, plastist, sile pind ja see võiks olla kergesti kaabitakse ära kõva objekti. Anda kujutise stabiilsus, leiutajad UV LED tehnoloogia pidi otsima abi keemikud, kes arendas special primer kindlaksmääramise tindi tahkes keskkonnas. Katsetulemuste UV LED tindi ja primer ületas kõiki ootusi: pilt oli nii kindlalt määratud vedaja, mis see võiks olla kaabitakse ära ainult koos metallist teravat.


UV LED trükivärvid koosnevad toimivaid mikroskoopilisi pigmente suurusega 80 nm ja lisaainete suurusega 20 nm. Võrdluseks: vee baasil trükivärvid koosnevad pigment mikroosakeste suurusega 130 nm, mis on 62,5% rohkem kui UV LED tindi pigment osakeste.

spot_uv_business-card-examplePigment, UV LED tindi osakestest ja vee tindi võrdlus


Polümerisatsioon tint UV LED tehnoloogia kasutab otsese ultraviolettkiirguse, mille lainepikkus on 365-385 nm. UV LED tint muutub polümeeri kile ultraviolettkiirguse mõjul mis on keskkonnasõbralikud, sest erinevalt tavalise tint on inkjet printer tooda suitsu. Võrdluseks: vesilahus tindid koosseisu kuuluvad lahustid, osa, mis ulatub 80% tindi lahuse kogumaht aurustamine. Selliste lahuste liigitatakse saasteainete ja vajavad erikohtlemist.


Tindiprinterid UV LED tehnoloogia ei eralda osooni kasutamise ajal ja on täiesti ohutu inimese tervisele ja keskkonnale.


UV-LED tehnoloogia tagab Prindi resolutsioon 720 x 1440 dpi.


Üks peamisi eeliseid UV LED tindi tehnoloogia on kõrgeima kvaliteediga pildid, mis tahes materjalist, eri pindadele ilma lisakuludeta šabloonid ja vormide valmistamiseks. Saadud UV LED tindiprinteri pilt ei kustutata, ei pesta ja fade, see on võimeline taluma temperatuure ja fade otsese päikesekiirguse.


UV LED tindi tehnoloogia võimaldab kohaldada mitte ainult pinnad, vaid ka kaetud meedia pilte. Siiski tulemuseks prindi kvaliteet ei ole nii suur kui kui trükkides siledapinnalised, kuna kaugemal meedia saadakse prindipead, pritsida rohkem tinti, ja väiksem detail ja pilt selgemaks.


UV LED tindi tehnoloogia erineb soodsalt classic tindiprinteri trüki-, mis, kui pilt, soojendab vedaja pind üle 100 ° c See funktsioon piirab erinevaid materjale sobib Standard inkjet trükkimine, kuna mõned tahkete materjalide sulamistemperatuur on 90 ° C ja pehmendavad temperatuur on 60 C. Aga UV LED printer UV dioodid ei kuumuta kuni trükkimise, see võimaldab kasutada madala vääris- ja mitte-kuumakindlad materjalid trükkimiseks.


UV LED tindi tehnoloogia majanduslik atraktiivsus on ka ilmne. Lambid, mis töötavad tavalise tindiprinterid on alla 1% efektiivsuse, koguvõimsus 2 kW ja tööiga on 500 tundi 1000 tundi. Võrdluseks: ultraviolettkiirguse dioodid UV LED printer efektiivsus on 25%, koguvõimsus on 250 vatti, kasutusiga on 50 tuhat tundi-100 tuhat tundi.