Mis on UV-trükkimine

- Dec 25, 2018-

UV-PRINTS on kasutada õli kihti, mida soovite printida, peamiselt toote heleduse suurendamiseks, toote pinna kaitsmiseks, kõvaduse, korrosioonikindluse, kriimustuste jms kaitsmiseks. UV PRINTINGS on trükkimisprotsess, mis kasutab UV- valgust tindi kuivamiseks ja ravimiseks. See eeldab tindid, mis sisaldavad fotosensibiliseerivaid aineid, kombineerituna UV-kuivatuslampidega tindi täielikuks ülekandmiseks. UV-INK on rakendatud nihkele, ekraanile, tindiprinterile, väljadele, näiteks padja trükkimisele.

Traditsioonilise trükitööstuse traditsiooniline UV-trükiprotsess on trükiefekti protsess, milleks on laki (kerge, matt, mosaiikkristall, sära pulber jne) kandmine soovitud musterile, peamiselt toote suurendamiseks. Heledus ja kunstilised mõjud kaitsevad toote pinda.

22

Niisiis, millised on UV-tehnoloogia kasutamise eelised ettevõtte pakendamistoodetes? Järgnevalt räägime viiest põhjusest, miks UV-protsessi ei saa ettevõte tagasi lükata.

1, parandada toote jõudlust

UV-trükkimine on enamiku substraatide jaoks hea. UV-printidel on selged punktid, hea toonide reprodutseerimine, helge ja helge tint ning suur trükitase. Samal ajal, kuna UV-kõvenemisprotsess on fotokeemiline reaktsiooniprotsess, on nii tindi kihil kui ka lakikihil eelised tugeva haardumise, vastupidavuse, veekindluse, keemilise vastupidavuse, kulumiskindluse ja vananemisvastase toimega.

2. Parandada tootmise tõhusust ja majanduslikku kasu

Kuivatamine fototöötlusega ei nõua soojusallikat ega lahustit ning kõvendamisaeg on väga lühike. Üldine UV-protsess võib saavutada liinikiiruse 400 m / min, mis suurendab oluliselt tootmise efektiivsust. Trükitakse UV-tint ja seejärel UV-klaas ning saadud trükil on kõrge läikega ja ühtlane pind. Kui masin on klaasitud, saab pakendamisprotsessi, nagu näiteks lõikamine, süvendamine, liimimine ja pruunistamine, kohe lõpule viia, mis on väga kasulik kiire printimise arendamiseks. Suur kiirus tähendab, et toorainete ja valmistoodete ladustamiskulusid ja kapitalirõhku saab vähendada. Samal ajal väheneb UV-kõvastumise madala energiatarbimise tõttu ka tavapärased tegevuskulud.

3, kooskõlas keskkonnanõuetega

Kogu UV-trükkimise süsteem on lahustivaba süsteem, 100% lahustivaba koostis, mis ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid ja on kohandatud tänapäeva keskkonnanõuetele. See on veel üks UV-kõvenevate tintide oluline omadus. Kuna UV-tindid tahkuvad tahke aine sisalduseni, mis on ligi 100%, sisaldavad need peaaegu üldse mitte mingeid orgaanilisi ühendeid (orgaanilised lenduvad ained), see tähendab, et kõvenemise ajal eraldub lenduvaid orgaanilisi ühendeid. See ei põhjusta kahjulikku keskkonnareostust ning see on vähem raiskav, säästab energiat ja ei pea muretsema kahjulike tuleohtlike ja plahvatusohtlike materjalidega. See on keskkonnasõbralik tint.

4, tugev haardumine

UV-tindis olevad keemilised ained moodustavad polümeeri kolmemõõtmelise võrgupolümeeri ristsidumise teel, seega võib UV-tindi kasutamine muuta trükivärvi tindi kihi tugevaks, kiiresti kuivavaks ja ristsidumiseks ning tindi kihiks tal on suur kulumiskindlus. Ja keemiline vastupidavus. Paljud UV-värviga trükitud UV-tindiga trükised, mis on otsepostile trükitud, võivad taluda mitmeid voldeid ja taluvad uuesti laserprintimise tugevat kiirgust.

5, kõvenemise aste on kiire

UV-tindid kuivavad ainult ultraviolettkiirguse kiirgamisel. Isegi kui tint ladustatakse tindimahutisse pikka aega, jääb selle jõudlus stabiilseks ja tindirulli nülgimist ei toimu. Pärast ultraviolettkiirgusega kiiritamist võib tinti koheselt kuivatada. Üldiselt võib seda täielikult kuivatada ja kinnitada substraadi pinnale ainult 1 / 10S. Traditsioonilised termoreaktiivsed tindid ja lehtmaterjaliga nihutatud tindid võivad kuluda mõneks minutiks või isegi paariks päevaks, et kuivada põhjalikult, seega on lühikese tarneajaga UV-kuivatatud tindid prinditav ja painutusega võrreldavad. Parandada trükkimise tootmistõhusust.

Lisaks muudab tänapäevane UV-trükitehnoloogia düüsi otseses kokkupuutes trükimaterjaliga, muutes printeri sobivaks rohkemate materjalide jaoks. Selle kohaselt välja töötatud uue põlvkonna UV-tasapinnaline printer on turustamisel laialdaselt tunnustatud, hõlmates rohkem kui tosin tööstusharu.