Miks on UV-printimise ajal lõhn?

- Jan 02, 2019-

Integreeritud tindiprinterite masin, mis on integreeritud UV-spiraalile, eraldab tegeliku trükiprotsessi ajal eriti lõhna, eriti halvema tindi kasutamisel, lõhn on tugevam, eriti suletud ja ventileerimata töökeskkonnas, mis on eriti ilmne. Mis selle põhjustas?

17

Motivatsioon1: UV-masina töörežiimiks on tindi ravimine LED-i ultraviolettvalgusega. Kõik teavad, et LED-i ultraviolettkiirguse lamp annab kiirituse ajal kerge osooni. UV-kõvendusseadme poolt tekitatud ultraviolettvalgus on vahemikus 200 kuni 425 nm. Kui lühikese laineala ultraviolettvalgus on alla 275 nm kokkupuutel õhus leiduva hapnikuga, tekib osooni (O3) tootmiseks keemiline reaktsioon, mis on ärritav gaas, mis ei lagune ja sadestub, mitte ainult ujuv. Õhus jääb see trükitud toote pinnale peamiselt seetõttu, et trükitud toode adsorbeerub ja säilitab osa lõhnast, mis on üks trükiprotsessi põhjustest.

Põhjus2: Tint on lihtne lõhna valmistada. UV-tindi ärritav lõhn tuleneb peamiselt oma toorainest, nagu vaiguga sideaine, madala molekulmassiga initsiaator, monomeeri lahjendi ja tint vabastab kasutamisel ärritavat lõhna. Pärast nõuetekohast kogumist tekib mõningane lõhn, eriti madalam uv-tint . Kui see ei vasta praegustele rohelistele tootmisnõuetele, on selle ärritus intensiivsem. Kui töökeskkond ei ole õhuline, muutub lõhn intensiivsemaks.

Põhjus3: Trükikandjal on teatud lõhn. Erinevate materjalide kandja mõjutab keskkonda ja tekib kerge keemiline reaktsioon, mis tekitab ka ärritavat lõhna.

Ülaltoodud kolm põhjust on kõige sagedamini integreeritud tindiprinteri uv coil töös. Eespool nimetatud olukorra vältimiseks on parem hoida töökeskkonda töö ajal hästi ventileerituna ning samal ajal ostu-probleemi uv-tindiga , on parem valida kvaliteetne roheline uv-tint , mis ei ole ainult vähendab ärritavat lõhna, kuid vähendab ka düüsi ummistumist ja suurendab masina kasutusiga.